Takograf Gebze

Telefon: 0 262 642 41 12

Adres: Sultan Orhan Mah.Gebze Endüstri Meslek Lisesi Karşısı Gebze / Kocaeli

 

 

takograf sipariş ve her türlü şikayetleriniz için bize yazın
Kamera Sistemleri

Güvenlik Sistemleri İle Yapılan Anketler Sonucunda,Güvenlik Sistemleri Artık Lüks Olmaktan Çıkıp Günlük Hayatımızın İhtiyacı  Haline Geldiği Görülmüştür.
Güvenlik Sistemlerine Her Kesimden İnsanımız İhtiyaç Duymaktadır.
Şimdi Güvenlik Sistemlerinin Günümüzde Kullanılan Sistemlerinden Biraz Bahsedelim. ..Güvenlik Sistemi.. ..Güvenlik Kameraları.. ..Dvr Kartlar.. ..Dvr Kayıt Cihazları.. ..Ip Kamera.. ..Kamera Sistemi.. ..Gizli Kamera.. ..Kamera Sistemleri.. ..Alarm Sistemleri..
..Ev Güvenlik Sistemleri..
Kamera Sistemleri(Güvenlik Kameraları);Önce İşyeri Sahiplerinden Başlayalım.İşyeri Sahiplerinin Kamera Sistemi Kurdurmalarındaki Amaç,Hem İşyerlerinin Dış Etkenlere Karşı Güvenliğini Sağlamak Hem de  İşyeri Çalışanlarını Takip Etmek.Örneğin;İşyerinizde Olmadığınızı ve Kamera Sistemi 'ne Sahip Olmadığınızı Düşünün.Çalışanlarınız Bulunduğu İşe Ne Kadar Adapte Olmuş?İşlerini Ciddiye Alıyorlar mı?...(DİKKAT!!İşyerleriyle İlgili Yazdığımız Yazı Tamamen Örnekleme Amacı İle Verilmiştir).
Kamera Sistemi 'niz Yoksa Bunları Anlayabilmeniz Mümkün Değil.Güvenlik Kameraları 'nın olduğunu Varsayarsak,Gözetim Altında Olduklarını Bildikleri İçin İşlerini Ciddiye Almayanlar Mecburen,İstemese Dahi Ciddiye Almaya Başlayacaktır.Buda Kamera Sisteminin Size Sağladığı Bir Avantajdır.Buda İşlerinizin Kalitesinin Artmasında Büyük Etken Olacaktır.İşyerleri  Dışında Bina Ve Çevre Güvenliğinizi de Kamera Sistemi Sayesinde Gözetim Altında Tutabilirsiz.Çevrenize Uygun Nasıl Kameralar Gerekiyorsa Muhafaza İçinde yada Harici IR(Gece Görüşlü)Kameralar,Speed Dome(Hareketli) Kameralar Kullanılabilir.Evlerde de Kamera Sistemlerine Günümüzde Sıkça Rastlanmaktadır.Evlerde Kamera Sistemlerinin Kullanılmasının Amacı %90 Gibi Yüksek Bir Oranla Ailelerin Çocuk Bakıcılarını Emanet Ettikleri Çocuklarını Dışardan İzleme İsteğidir.Bu Cihazlar Kullanıcının İsteğine Göre Bilgisayar Üzerine Adapte Edilmiş Şekilde,Harici Dijital Kayıt Cihazları Şeklinde yada Her İkisini de Kullanmak İstemiyorum Diyen Kullanıcılar İçin İp Kamera(Herhangi Bir Cihaza Bağlanmadan Sadece Modeme Bağlantı Kurulum İnternet Üzerinden İzlenebilen Kameralar)Sistemleri Kurulabilir.Bütün Cihazlar İçin Ortak Gereken Özellik ADSL Hattınızın IP Numarasını Sabitlemeniz Gerekmektedir.Yani Telekom'a Başvurup Sabit IP Almanız Gerekmektedir.Nedeni İse Dışarıdan İnternet Üzerinden Ortamı İzlemek İçin ADSL’inizin IP Numarasını Yazarak,İzlemeniz Gerekmektedir.ADSL Standartların IP Numarası Dinamik(Değişken)IP Olduğu İçin Her Modemi Açıp Kapamanızda IP Numarası Değişecektir.Bu IP Numaraları Her Seferinde Öğrenmemek İçin Sabit IP En Mantıklısıdır.Kamera Sistemlerinin Ne Kadar Fayda Sağladığını,Sadece Güvenliğimiz İçin Değil,İşlerimizde de Kaliteyi ve Verimliliği Arttırdığını,Dünyanın Neresinde Olursanız Olun İnternet Üzerinden Sevdiklerinizi Emanet Ettiğiniz Kişileri ve İşyerlerinizdeki Çalışma Ortamının Nasıl İşlediğini Takip Edebilmenizi Sağlamaktadır.(Yerine Göre, Güvenliğinizi Sağlamak İçin, Gizli Kamera Sistemi de Kurulabilir). ..Kamera Sistemleri.. ..Güvenlik Kameraları.. ..Cctv Sistemler..
Alarm Sistemleri(Alarm Sistemi);Alarm Sistemlerini Sanırım Bilmeyenimiz Yoktur.Bankaların,Kuyumcuların yada Bazı İşyerlerinin Dışında Işıkları Yanıp Sönen Bir Cihaz Görmüşünüzdür.Bunlar Alarm Sistemi 'nin Bir Parçasıdır.
  ..Alarm Sistemleri.. ..Alarm Sistemi..
Yangın İhbar Sistemleri;Duman,Gaz,Isı Algılayıcı Gibi Alarm Sistemleride Vardır.Ancak Bu Alarm Sistemleri Genellikle İş Merkezlerinde yada Bina Tipi Yerlerde Kullanılmaktadır.Nadiren de Olsa Evlerde yada Bazı İşyerlerinde de Kullanılmaktadır.Genelde Kullanılan Alarm Sistemlerinden Bahsedelim.İsteğe Göre Kumandalı veya Keypad(şifreli) Alarm Sistemleri Kullanılmaktadır.
Alarm Sistemleri 'nin Temel Parçaları Pır’lar(Hareket Sensörleri),Telefon Arama Modülleri,Pencere ve Kapı Manyetik Kontakları,Cam Kırılma ve Darbe Sensörleri,Lazer Işınlı Hareket Algılayıcılar,Garaj Bariyer Sensörleri,İç Cephe ve Dış Cephe Sirenleri.Ortama Göre Adetleri Belirlenen Pır’lar Alarm Sistemi Kurulu İken Herhangi Bir Hareket Anında Hareketi Algılayarak Alarm Sistemi 'nin Sistemin Devreye Geçmesini Sağlar.Aynı Şekilde Pencere ve Kapı manyetik Kontakları,Sistem Kurulu İken Pencerelerin veya Kapının Açılması Durumunda Alarm Sistemini Devreye Sokar.Telefon Arama Modülleri İse Alarm Sistemi 'nin Devreye Geçmesi Durumunda Modüle Gireceğiniz Telefon Numaralarını Arayarak İhbar Verir.Yani Temel Olarak Sistem Devreye Geçti Anda İçerideki ve Dışarıdaki Sirenler Çalmaya Başlar ve Belirlemiş Olduğunuz Telefon Numaralarını Arayarak İhbar Verir.Genel Olarak Kullanılan Güvenlik Sistemleri 'nin Çalışma Şekillerinden,Kullanım Alanlarından Kısaca Bahsettik.Kamera Sistemi Olsun,Alarm Sistemi Olsun İhtiyacınıza Uygun Şekilde Umduğunuzdan Çok Daha Uygun Maliyetlere Sahip Olabilirsiniz.Bunun İçin Güvenilir Firmaları Tercih Etmeniz Menfaatinize Olur.Unutmayın ki Çok Sayıda İşgüzarlar Bu Sistemleri Olduğundan Çok Daha Fazla Maliyetle Sizlere Pazarlamaya Kalkabilirler.Önünüze Her Gelen Bende Bu İşi Yapıyorum Diyen Kişilere Güvenmeyin..

güvenlik kamerası ve güvenlik sistemleriKameragüvenlik sistemleri

 

Takograf Ana Sayfa Ana Sayfa Takograf Bestaş| Bestaş | Destaş Takograf Destaş |Norm Takograf Norm |Ölçüsan Takograf Ölçüsan |Renkli Kamera Renkli Kamera |Atak Araç Takip Atak Araç Takip | BlackWidow Cyclone |Spider Takograf Spider |Endiksan Takograf Endiksan

Bu Sitenin Tüm Hakkı Ayar Elektronik'e Aittir.

www.takograf.org

İstanbul Web Tasarım ve Bilgi Teknolojileri

2009 © Copyright www.istdizayn.com